Prva zmaga za Slovenijo na prvenstvih

Slovenska nogometna reprezentanca je v Južni Afriki v sedmem poskusu dosegla prvo zmago na velikem tekmovanju. Z 1:0 je bila boljša od Alžirije. Zdaj je s tremi točkami na vrhu v skupini C, saj sta Anglija in ZDA včeraj remizirali.

Tekma sicer ni postregla z lepim nogometom, še posebej ne v prvem polčasu, ko je bila nekoliko boljši nasprotnik Alžirija. Na obeh straneh je bilo malo priložnosti za gol in toliko več napačnih podaj. Toda glavno je, da je Slovenija v drugem delu prevzela pobudo in izkoristila igralca več na igrišču. V 79. minuti je mrežo zatresel vezist Robert Koren. 29-letni nogometaš iz Radelj ob Dravi, ki si je v minuli sezoni kruh služil v angleškem drugoligašu West Bromwich, je tako v 47. nastopu dosegel peti gol za slovensko izbrano vrsto.

Po mojem mnenju pa je bilo poleg nervozne igre (ali potrpežljive, kakorkoli hočete) še nekaj zelo nelepega: dresi slovenske reprezentance. Sploh, ko je še močno sijalo sonce, so izgledali obupno. Opravičuje jih le to, da so jih potili nekateri luškani igralci. Komaj čakam, da jih v petek spet vidim proti ZDA. :)

(Fotografijo sem si sposodil na MMC RTV SLO, kjer si lahko preberete tudi več o tekmi.)